Vzdělávání na Podbořansku a Žatecku

Informační portál projektů MAP Podbořansko-Žatecko

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality projektu

Zápis z Besedy s autorkou Petrou Martiškovou, Beseda ke knize Léto v síti 19.6.2024

24.6.2024:
Datum a čas konání: (od - do) 19.6.2024, 10:00-11:30 hod
Místo konání: Základní škola a Mateřská škola Vroutek, okres Louny - příspěvková organizace

 

Beseda ke knize Léto v síti 

Dne 19.června navštívila  žáky 7.a 8. ročníku ZŠ a MŠ Vroutek spisovatelka paní Petra Martišková, která měla pro žáky připravenou besedu ke knize”Léto v síti”. Téma besedy se zaměřovalo na problematiku nebezpečí na sociálních sítích.

Beseda začala fascinujícím úvodem, kde paní Martišková žáky provedla světem psaní a spisovatelských začátků. Podělila se o své zkušenosti s procesem tvorby knihy od prvotního nápadu až po samotné vydání, a přitom žáky seznámila se zajímavostmi ze světa knih a nakladatelství.

Nikdo z přítomných nezůstal lhostejný ani při tématu vydání knih vlastním nákladem. Paní Martišková předvedla ukázky ze svých vlastních děl a zároveň žáky upozornila na různá nebezpečí, která mohou na internetu číhat, jako je kyberšikana či závislost na sociálních sítích.

Velkou část besedy tvořila prezentace s ukázkami, které názorně ilustrovaly, jak se lidé prezentují na sociálních sítích a jak ve skutečnosti vypadají. Žáci byli také povzbuzeni k zamyšlení nad vlastním chováním online prostřednictvím zábavných testů k tématu.

Celkově tato beseda poskytla žákům velmi poučný pohled do světa psaní, vydávání knih a aktuálních výzev, které mohou na internetu číhat. Díky této interaktivní besedě mohli všichni lépe porozumět důležitosti uvědomění si rizik a zodpovědného chování online.

Přílohy :

Galerie :

Článek vyšel : 24.6.2024, počet zobrazení : 49 (49 tento měsíc)