Vzdělávání na Podbořansku a Žatecku

Informační portál projektů MAP Podbořansko-Žatecko

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality ze škol

Článek: Liběšický Klub Pohody

15.12.2022:
Článek od paní učitelky Mgr. Michaely Gondekové

 

Školní družina se dnes vypravila na medvědy. Ale nikoliv do lesa, ale do Regionální Muzeum Žatec na výstavu v Křížově vile ???? Po medvědech se šlo do města načerpat trochu té vánoční atmosféry a hlavně si zautrácet v cukrárně a hračkářství ????

Starší žáci ze ZŠ a MŠ Liběšice dnes měli trochu více času na jejich adventní kalendář s pokusy od ÚDiF - Úžasné Divadlo Fyziky, otevřeli jsme společně dnešní 14. Tečkované okénko a dozvěděli se něco o principech, na kterých fungují barevné tiskárny.

Poté jsme se rozdělili na tři pokusné týmy.

Tým A - holky - se pustil do Orientačního okénka a sestavil kompas na 1??.

Tým B si vybral Hejblatové okénko, které bylo konstrukčně velmi náročné, kluci se pohybovali na pomezí mechaniky a elektroniky ???? zatím mají rozpracováno…..

Tým C se na všechny rozčiloval, ať jsme potichu, protože neslyší zvuk! Ano, je to opravdu tak. Kluci zkoumali Blikací okénko a zjistili velmi zajímavé věci, že i světlo vydává zvuk, ale PŠŠŠT!!!!! Nakonec si i oni našli vhodné místo pro pokus - viz foto.????

Kuba vymyslel, že by chtěl zkusit udělat velký hologram, když už máme ten 3panel a dá se položit. Použili jsme na výrobu obyčejné desky na výzo, sice nebyl obraz tak ostrý, ale taaa spokojenost ????????

A víte, co se stane, když do horké vody ponoříte drát? My už ano ????

ZŠ a MŠ Liběšice

Galerie :

Článek vyšel : 15.12.2022, počet zobrazení : 234 (234 tento měsíc)