Vzdělávání na Podbořansku a Žatecku

Informační portál projektu MAP2 Podbořansko-Žateco

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality ze škol

Článek: Den se zvířátky

2.7.2021:
Článek od paní učitelky Mgr. Sylvie Jarošové

 

 

Předposlední den školního roku jsme ve třídě trávili se zvířecími kamarády. Kočky a psy jsme nechali doma. Na návštěvu se dostavila zvířátka v klecích a bedýnkách. Podívat se na náš přišla agama, morče a andulka. Dozvěděli jsme se spoustu podrobností a zajímavostí z jejich života.

 

Agama nám byla představena jako první. Kristýnka nám pověděla, čím se živí a jak se o ni starat. Popsala nám i další druhy agam. Teď už víme, jak vypadá spokojená agama a poznáme, když se zlobí. Víme, že nemá potní žlázy a hlasivky. Stateční odvážlivci ji nakrmili cvrčky.

Ivanka s pomocí Kristýnky nám pověděly zajímavosti ze života andulek, přiblížily nám jejich jídelníček a výcvik.

 

 

Míša ve spolupráci s Janou a Petrou nám představily morče. Pověděly nám, jak se o něj nejlépe starat, jak má vypadat správný výběh a jakým způsobem se morče projevuje, když chce jíst nebo potřebuje společnost.

Nakonec nám David s Jakubem představili svůj velký koníček – rybářství. Seznámili nás s tím, jak získat rybářský lístek. A také nám pověděli, co všechno potřebujeme k rybaření. Popsali nám druhy ryb a vysvětlili pojem hájení.

Zvířecí den jsme si všichni užili. Někdo krmil agamu cvrčky, někdo hladil morče. A předposlední školní den utekl jako voda.

Galerie :

Článek vyšel : 2.7.2021, počet zobrazení : 174 (174 tento měsíc)