Vzdělávání na Žatecku

Informační portál projektu MAP ORP Žatec

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality ze škol

Článek: PŘÍRODOPISNÁ EXKURZE NA TEPLICKÉM GYMNÁZIU

1.2.2018:
Článek od vedoucí skupiny Polytechnické vzdělání a členky skupiny Inkluzivní vzdělání paní Mgr. Ing. Silvie Svobodové.

 

Zcela unikátní " malou zoologickou a botanickou zahradu" - Biopark Gymnázia Teplice měli příležitost prohlédnout si v pátek 26. ledna žáci VI. třídy Základní školy Žatec, nám. 28. října 1019, okres Louny v rámci projektu IKAP A - vzdělávacího programu Ptáci pod vedením odborné  lektorky Mgr. Moniky Krausové.

V průběhu exkurze si děti prohlédly více než 150 zástupců z říše zvířat a rostlin bioparku, který se může pochlubit nejen rozmanitou nabídkou druhů rostlinných i živočišných mimo jiné exotických, často vzácných a ohrožených, ale také mnoha chovatelskými úspěchy, např. odchovem mláďat mangusty jižní. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací o problematice pěstovaní exotických rostlin a chovu některých živočichů, přičemž si mohli vybraná zvířata dokonce i pohladit.

V rámci vzdělávacího programu Ptáci se žáci při pitvě slepice a na jejím modelu seznámili nejenom s popisem vnější a vnitřní stavby těla ptáků, ale také s principem vzniku vajíčka, makrostrukturou a  mikrostrukturou letky, ptačí lebky a kostí.

Žáci byli vzdělávacím programem a prohlídkou bioparku opravdu nadšeni, ocenili zejména vstřícný přístup lektorky při pitvě a zajímavý obsah exkurze. Za poutavé a profesionální vedení akce bychom rádi poděkovali lektorce Mgr. Monice Krausové z Gymnázia Teplice a zaměstnankyním místního bioparku.

 

Mgr. Ing. Silvie Svobodová

Galerie :

Článek vyšel : 1.2.2018, počet zobrazení : 339 (339 tento měsíc)